LIST OTWARTY do MEN, Wojewody Podlaskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty

W związku z decyzją rodziców uczniów szkoły w Monkiniach dot. umieszczenia dzieci w innej szkole (uzasadniają to troską o dobro dzieci, brakiem wsparcia wojewody oraz bezradnością Podlaskiego Kuratorium Oświaty), uprzejmie proszę o następujące informacje:

1. Czy w opinii Podlaskiego Kuratora Oświaty, MEN oraz Wojewody Podlaskiego istnieje potrzeba wprowadzenia zmian w prawie oświatowym zmierzających do FAKTYCZNEJ ochrony małych, wiejskich szkół przed likwidacją?
2. Jakimi narzędziami do rozwiązania problemu szkoły w Monkiniach na tym etapie dysponuje Wojewoda oraz Podlaski Kurator Oświaty ?
3. Jakie kolejne kroki kroki podejmą wszystkie 3 organy w celu rozwiązania problemu szkoły w Monkiniach i zapobieżenia praktyce zamykania szkół bez pozytywnej opinii kuratora w sprawie likwidacji placówek?
Uprzejmie proszę o pisemne odpowiedzi na w.w. pytania i przesłanie ich na adres zwrotny niniejszej korespondencji. W załączeniu – dla przypomnienia przesyłam ostatnią informację otrzymaną z Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
Jednocześnie informuję, ze treść powyższego zapytania zostanie opublikowana w postaci listu otwartego na portalu informacyjnym naszej telewizji oraz na naszym profilu w jednym z portali społecznościowych.
Z poważaniem
Bogda Orzechowska
redaktor naczelny TV Suwałki
Treść w.w. załącznika została omówiona przez nas w jednej z wcześniejszych publikacji.
Facebook Comments
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x