O nas

TV Suwałki istnieje od listopada 1998 roku. Pierwsze tygodnie jej działalności to próbne emisje lokalnych wiadomości, które bardzo szybko zdobyły serca Widzów. Mieszkańcy Suwałk chcieli mieć swoją własną, miejską telewizję, z której czerpać będą wiedzę o lokalnych wydarzeniach, działaniach władz miasta, ofercie kulturalnej i życiu własnych podwórek. Uczyliśmy się robienia telewizji od podstaw.

Pięć lat później należeliśmy już do najważniejszych źródeł informacji o mieście. I tak jest do dzisiaj. Jesteśmy – wg opinii fachowców i odbiorców – wiarygodną i rzetelną Telewizją, która zmieniała się na lepsze wraz z Suwałkami. Jako jedna z pierwszych polskich telewizji lokalnych wdrożyliśmy cyfrowe nadawanie programu, stworzyliśmy własny, dobry standard lokalnej telewizji. Początek drugiego tysiąclecia to okres intensywnego rozwoju i pracy, która zaowocowała wieloletnią współpracą producencką z największymi komercyjnymi stacjami telewizyjnymi w kraju. Nie porzuciliśmy jednak Suwałk  – w 2010 roku rozszerzyliśmy krąg naszych odbiorców, TV Suwałki pojawiła się w domach mieszkańców pobliskich Sejn.

Dziesięciolecie istnienia stacji patronatem honorowym objął Marszałek Sejmu RP. W tym samym roku zostaliśmy honorowymi laureatami Włóczni Jaćwingów.

Od wielu lat adres www.tvsuwalki.pl cieszy się ogromną popularnością wśród internautów rozsianych po całym świecie i nie mniejszą wśród tych, którzy nie mają dostępu do TV Suwałki przez telewizyjną antenę. Szybko, krótko, konkretnie i rzetelnie – mówią o nas nasi Widzowie. Mamy ambicję być telewizją obywatelską. Czujemy się doceniani i potrzebni. Cieszymy się, że naszą siłą jest kilkadziesiąt tysięcy Suwalczan i niezliczona ilość internautów.

My, codziennie wydając nasz program, odwiedzając Twój dom, Twoją Firmę, słuchając o Twoich troskach i radościach, spotykając Cię na suwalskich ulicach nie zapominamy, że TV Suwałki to naprawdę Twoja Telewizja. I Wy o nas tak mówicie: „nasza telewizja”.

Redaktor Naczelny TVS

Bogda Orzechowska Redaktor Naczelny TVS

Facebook Comments Box