Sąd w Suwałkach: zmiany, zmiany ….

Nie tylko pilotażowy program Systemu Losowania Przydziału Spraw jest nowością w suwalskim sądzie. Z dniem 18 października nastąpiła także istotna zmiana kadrowa w jednostce okręgowej. Ze stanowiska Prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach odwołana została sędzia Danuta Poniatowska. Jej miejsce zajął sędzia Jacek Sowul.

Analizy wykonane przez Ministerstwo Sprawiedliwości wykazały, że sędziowie Sądu Okręgowego w Suwałkach rozpatrują nawet o prawie 30 procent mniej spraw, niż sędziowie z innych sądów okręgowych apelacji białostockiej, co przekładało się na najniższą liczbę spraw zakończonych przez jednego sędziego. Dlatego, na mocy decyzji ministra Sprawiedliwości, w dniu 17 października ze stanowiskiem Prezesa Sądu pożegnać się musiała dotychczasowa Prezes suwalskiej jednostki. Nowym Prezesem Sądu Okręgowego został wieloletni sędzia, rzecznik dyscyplinarny Sądu Okręgowego i wizytator – Jacek Sowul. W dorobku zawodowym sędziego Jacka Sowula jest już wieloletnia prezesura w Sądzie Rejonowym w Suwałkach.

Zmiana kadrowa nastąpiła także – zaledwie kilka dni temu – na stanowisku Prezesa Sądu Rejonowego. Tutaj jednak wynikała ona z zakończenia kadencji poprzedniego Prezesa. Na to stanowisko powołano sędzię Agnieszkę Kluczyńską.

Facebook Comments Box
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x