Becejły: SZKOŁA OCALONA!

To już pewne, szkoła w Becejłach ocalona!
W dniu dzisiejszym Kurator oświaty poinformowała naszą redakcję, że do jej urzędu nie wpłynął żaden wniosek wójta Gminy Szypliszki o wydanie opinii w sprawie likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej w Becejłach. Kuratorium otrzymało natomiast taki wniosek od organu prowadzącego tę szkołę, czyli od Fundacji Wsparcia i Rozwoju Małych Szkół „Edukacja Razem” . Rzecz w tym, że Fundacja nie jest uprawniona do likwidacji tej szkoły. W związku z tym opinia w sprawie likwidacji nie została wydana. A bez POZYTYWNEJ OPINII Kuratora Oświaty szkoły zlikwidować nie wolno.
Wielomiesięczna walka rodziców o tę placówkę zakończyła się tak, jak zakończyć się powinna.
 
Niektórzy mieszkańcy wciąż jeszcze z ust do ust podają sobie obietnice władz samorządowych dotyczące zamiaru uruchomienia w budynku tej szkoły ośrodka rehabilitacyjnego. Skoro jednak szkoła pozostaje, a 31 sierpnia – jak informował wójt tej gminy – wygasa umowa z Fundacją, to wójt zobowiązany będzie do otwarcia placówki dla dzieci w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Będzie musiał zorganizować tam kadrę i zajęcia edukacyjne. Chyba zatem za wcześnie podzielono skórę na nie tylko na żywym, ale i przez nikogo nie widzianym niedźwiedziu. Może dlatego mieszkańcy gminy Szypliszki coraz głośniej pytają: KTO NAM WODĘ Z MÓZGU ROBI?
 
Przypominamy, że w sprawie szkoły w Becejłach toczy się również postępowanie karne. Wczoraj prokurator prowadzący sprawę poinformował nas, że śledztwo zostanie sfinalizowane za kilka dni. Postępowanie ma wyjaśnić, czy w sprawie szkoły w Becejłach doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego jakim jest wójt gminy.
Ponowną próbę likwidacji szkoły można podjąć w zasadzie dopiero za rok. Z jakim skutkiem? To zależy od tego czy rodzice zmuszeni do przeniesienia dzieci do innej placówki zechcą na powrót umieścić swe pociechy w szkole w Becejłach. Tej decyzji za nich nikt nie podejmie.
Jeśli zaś chodzi o ośrodek rehabilitacji – NFZ – jak już informowaliśmy nie wie nic o jakimkolwiek podmiocie, który chciałby rozpocząć w Becejłach tego rodzaju działalność. Po drugie: NFZ stoi na stanowisku, że potrzeby mieszkańców woj. podlaskiego, w tym gminy Szypliszki, zostały zabezpieczone już umowami zawartymi w III kwartale 2017 roku. Umowy te obowiązują do końca czerwca 2021 roku., zatem jeszcze przez ponad 3 lata.
A mieszkańcy coraz głośniej pytają, tak, jak w tytule: KTO NAM WODĘ Z MÓZGU ROBI?
red.
Facebook Comments Box
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zaq
zaq
06/03/2018 20:33

Nie bardzo rozumiem, co z tego artykułu wynika. Po co taki tytuł, który mija się z prawdą. Jak ocalona, skoro dalej zamknięta. Litości…

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
06/03/2018 22:09

Chce Wam się pisać takie głupoty?

gość
gość
07/03/2018 21:44

Co Ci rodzice mają w głowie. Żal i żenada ..

QQRYQ
QQRYQ
10/03/2018 19:38

bla, bla, bla…..

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x