Pracowity weekend Policji

 

W ciągu minionego weekendu suwalscy policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych – informuje oficer prasowy KMP w Suwałkach. – W nocy z piątku na sobotę, policjanci z suwalskiej drogówki, zatrzymali na ul. Kościuszki kierującego volkswagenem, który nie utrzymywał prostego toru jazdy.

W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że kierujący był pod wpływem amfetaminy. W trakcie kontroli kierowca kilkukrotnie podawał nieprawdziwe dane osobowe. Ostatecznie mundurowi ustalili, że kierujący to 26-letni suwalczanin. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd dwoma listami gończymi za rozboje, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez ponad trzy lata. Suwalczanin trafił do aresztu. Teraz przez najbliższe 22 miesiące będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali jeszcze 5 osób poszukiwanych. Byli to mężczyźni wieku od 15 do 47 lat oraz 24-letnia kobieta. Podstawy poszukiwań były różne. Oprócz listów gończych, były zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których było ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

 

Policjanci zatrzymali również mieszkańca gminy Przerośl, który posiadał przy sobie środki odurzające. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 
– W miniony piątek, tuż po 22.00, uwagę suwalskich policjantów zwrócił młody mężczyzna, który na widok mundurowy przyśpieszył kroku. Okazało się, że 17-latek miał w kieszeni torebkę z ponad 5 gramami białego proszku – informuje oficer prasowy KMP Suwałki. –  Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to ponad 5 gramów amfetaminy. Mieszkaniec gminy Przerośl został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut.
Facebook Comments Box
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x